| AndreYutzUU a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop HP Compaq nx6425 si am o problema la el.Deci daca intru intr-un joc nu pot sa stau linistit ca peste 10 min se blocheaza(tastatura si sageata).Nu stiu ce sa-i fac...O fi problema de la procesor(se incalzeste ff repede de la o vreme).Ma ajutati? Va rog frumos!
Multumesc

3 răspunsuri:
| AndreYutzUU explică:

Apreciez ca vreti sa ma ajutati.dar aceasta problema nu se intampla numai atunci cand joc jocuri.De ex:Stau pe facebook sau pe alta pagina si tot asa face.Si am rezolvat problema, dar mersi ca ati vrut sa ma ajutatibig grin

| vrelian a răspuns:

Pai tu ai luat laptop sa joci jocuri pe el? normal ca se bl; ocheaza ca nu e capabil sa joace jocuri.mai ales jocuri complicate.sint si laptopuri care joaca jocuri dar alea sint speciale. dacaiai sa joci jocuri de ce nu ai luat un desktop? deci laptopul nu arte nici o problema. apoi unde tii tu laptopul asta cind te joci pe el? nu cumva il tii pe brate pe picioare cumva? sau pe un fotoliu sau pe pat? daca asa il tii atunci nul mai tine asa pentru ca acoperi grilul ala pe unde el tygrage aer sa se raceasca.grilul ala este situat sub laptop si asa este el mic daca l-ai pus pe pat sau pe picioare deja l-ai omorit de tot, i-ai luat tot awerul, nu mai are pe unde trage.de aia se incinge asa rau. tinel pe un placaj ceva pe o suprafata dura sa circule aerul pe sub el. apoi controleaza sub acolo unde am zis ca are fantele alea la grilul ala acolo si vezi se invirte ventilatorul sau nu.acolo poti vedea ventilatoru.vezi se roteste, are praf pe fantele alea etc.dar cum zici ca e nou de abia l-ai lujat nu are ce infundat sa fie.ramin doar alea dopua variante.1-nu e capabil sa joace jocuri si 2 il tii pe pat sau unde il tii si tai aerul.remediaza situatia.dar daca se blocheaza sagetile sigur este ca nu poate rula jocul ala in timp.deci inainte de a lua un calc trebuie sa te intrebi pe tine insusti pentru ce vrei acel calculator.ce vrei sa faci cu el.si dupa ce stii ce faci cu el mergi si intrebi la magazin. uite nene eu vreau sa fac lucru a sta cu acest calc.se poate sau nu? iar ala o sa iti zica se poate sau nu se poate. daca nu vrei sa intrebi la magazin si vrei sa joci jocuri faci altceva.mergi la un magazin de jocuri si te uiti pe spatele carcasei si acolo spune clar ce caracteristici trebuie sa aiba acel calculator ca sa poata rula acel joc.vezi ce jocuri vrei sa joci si dupa stii cam ce trebuie sa cumperi.laptopul tau este bun la mai orice mai putin sa ruleze jocuri si sa lucrrzi grafica complicata pe el.in rest nu ai probleme.cam asa sta treaba. spor la munca sau la joc daca ai unde juca.numai bine si de a; lta data mai intreaba inainte sa cumperi ceva daca nu te pricepi.

| storepc a răspuns:

Nu isi face racirea corespunzator, nu a fost curatat vreodata sau ai probleme cu heatpipe ori ventilaorul nu iti functioneaza, mai bine il duci la diagnosticat la www.storepc.ro ca e gratuit oricum si iti zic baieti care e problema lui si tio si rezolva daca vrei.