| Julifer92 a întrebat:

Salut! Mi-am pus internet fix de la Digi și după o săptămâna e varză nu merge deloc ori merge când și când dar foarte greu! Îmi puteți recomanda dacă ar fi să renunț la ei,de la Orange sau altă firmă? Mulțumesc mult, dau fună!❤️

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Serviciile DIGI sunt mult mai bune decat cele Orange.
La noi in comuna nu mai exista nimeni pe Orange (Telekom), toti au trecut pe Digi.

1) Ce abonament ai luat? Cel de 300 mbps sau mai mare?

2) E vorba despre telefon sau laptop/PC?
Daca e vorba despre laptop, folosesti WiFi sau cablu Ethernet?

3) Dispozitivele tale (smarthone, PC, laptop) au un standard cat de cat actual (WiFi 4 sau de preferat 5)?

4) Cablul Ethernet are macar standardul CAT 5E?
(Cat 5 nu e suficient, e nevoie de CAT 5E, CAT 6, CAT 7, etc)

5) ai facut teste de viteza pe

https://www.speedtest.net/
si
https://www.digi.ro/asistenta/servicii-aplicatii/speedtest
? Ce rezultate obtii?

6) ai resetat modemul?

| Julifer92 explică (pentru NLS):

Îmi merge acum, viteza e de vreo 370 mbs download pachetul e de 1 gbps da mă rog. eu stau în oraș, nu ar trebui să fie probleme! Am pus aparatele după pantofar, cam înghesuite!
Le-am scos de acolo și merge acum! Am prin fibră optică! Wireless cu chestia pon! Mulțumesc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Julifer92):

Asa! Ai vazut? happy

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Suna la deranjamente Digi (functioneaza non-stop)!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suni maine la ei, duminica nu lucreaza nimeni, ai internet pe cablu sau prin wireless wifi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nimeni mai bun că Digi. Suna la suport să trimită pe cineva.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am de la Digi, in zona rurala, pe retea noua (fibra). Pot spune ca merge cel putin la fel de bine precum cel de la Vodafone (fostul UPC). Ambele sunt foarte bune, stabile.
Orange are cel mai rapid internet mobil (4/5G), in rest nu vorbeste nimeni despre serviciile lor fixe, probabil nu sunt interesante.

| GabiDumitrescu a răspuns:

E pe fibra? Da restart la router/ONT. Suna la suport, e posibil sa fie ceva la echipamente. Asa de greu o fi sa incerci sa rezolvi o problema?

| Julifer92 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am încercat merge puțin (3 minute) după nu mai! Duminica merge să sun?

| adryang78 a răspuns:

Sunt client Digi de peste 10 ani, părerea mea este că au cea mai bună ofertă de pe piață, raport calitate/preț. Poți suna la ei și se va rezolva, am pățit și eu. Pur și simplu portul în care mă legaseră nu funcționa cum trebuie. Doar au mutat mufa și s-a rezolvat.
Am toată gama de servicii de la ei și, sincer, nu recomand alt furnizor.

| ClaRa91 a răspuns:

Incearca la Vodafone.