| DannielZMF a întrebat:

Mi s-a ars transformatorul de la imprimanta (hp deskjet f2280).
De unde il pot cumpara? Bucuresti sau Giurgiu.
dau fundita.
Bafta!

1 răspuns:
| Angel0 a răspuns:

Pe transformator ai citeva date ex 18V 1, 8A. Poti cauta unul chiar de alta marca sa dea tesiunea egala iar curentul minim cu ce ai tu.
Polaritatea +- e desenata pe imprimanta.Am patit la fel cu EPSON si are acum alimentator de scaner hp.Amperi poate sa aiba mai mult nu este o problema, tesiunea sa fie egala.Cauta pe www.okazii.ro alimentator.