| Dragos_Florin_Veve_1996 a întrebat:

Salut, nu de mult mi-am achizitionat un laptop HP 15 B116-EL. are windows 8, problema e ca am internet prin modem (clicknetmobile) si nu ma lasa sa instalez modem-ul sad.
Daca m-ar putea ajuta cineva, as fi recunoscator ( funda )

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Click dreapta pe aplicatia de la clicknet ce trebuie instalata proprietes -> compatibility -> si seteaza xp sp3 sau windows 7 ar trebui sa reusesti sa instalezi aplicatia.

| Dragos_Florin_Veve_1996 explică (pentru Intruder19):

Am reusit sa instalez dar cand dau sa deschid aplicatia ce am instalato, imi spune ca modem-ul nu a putut fi gasit sad... iar ca problema sa fie de la modem, nu cred, deoarece eu il folosesc si la alt pc si merge

2 răspunsuri:
| Andrei1099 a răspuns:

Du-te la aplicatia modemului si dai click dreapta si trobleshoot combatibility, si fa pasii de acolo, poate merge.