| BacaCostin a întrebat:

Salut pana astazi am avut win 7 si scriam cu diacritice... Astazi mi-am bagat windows xp si am ales limba romana. Dar nu sunt aceleasi setari ca la windows 7. Cum as putea sa le modific cum vreau eu?

@ Scuze pentru categorie : )

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu se poate, nu ai setari la tastatura in asa fel incat sa schimbi 2 butoane intre ele. Ca sa mai schimbi incompatibilitatea in tastatura este de ajuns sa schimbi limba de scriere. De exemplu unele tastaturi cand apesi pe A se formeaza Q si asta se intampla datorita faptului ca tastatura a fost scrisa pentru alta tara.

1 răspuns:
| BacaCostin explică:

Poi vreau sa modific setarile de la tastatura..adica sa in loc de "

| neluL a răspuns (pentru BacaCostin):

Nu se poate, nu ai setari la tastatura in asa fel incat sa schimbi 2 butoane intre ele. Ca sa mai schimbi incompatibilitatea in tastatura este de ajuns sa schimbi limba de scriere. De exemplu unele tastaturi cand apesi pe A se formeaza Q si asta se intampla datorita faptului ca tastatura a fost scrisa pentru alta tara.