| dragosboss a întrebat:

PC-ului meu ii ia aproximativ 10-12 minute pana sa se deschida, adica nimic nu apare pe ecran. De ce? Cand se deschide se aude un beeep.

Sistemul:

AMD Athlon(tm) 64 Procesor 3000+

1.81 GHZ, 512 GB RAM

Physical Address Extension

Placa video Ndvidia 8500 GT

Windows XP

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se aude un beep scurt sau de care? http://www.pchell.com/hardware/beepcodes.shtml
Nu apar mesajele POST/BIOS pe ecran sau nu apare in Windows XP nimic pe ecran in 12 minute?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Robeert98 a răspuns:

Nu ti se deschide din cauza windowsu-lui. Eu ti-as recomanda sa ti-l schimbi de tot. Este prea uzat. Sau daca nu vrei sa il schimbi, schimba procesorul si pune-i AMD Dual Core, si mai pune-i 1, 5 GB RAM. Daca vei face toate astea ai putea sa iti pui Windows 7.