| Adryan17 a întrebat:

pe un laptop cu linux am instalat windows 7. nu am niciun cd cu drivere. nu pot sa ma conectez la internet, iar placa video nu e nici ea instalata cum trebuie. As vrea o solutie sa ma pot conecta la internet...eu cred ca nu am driverele. Va rog niste solutii pentru a rezolva aceasta problema, sfaturi, siteuri, sau chiar drivere daca stiti. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Vezi ca ai la network il downloadezi pe cel Realtek Local Area Network (LAN)Driver sal si poate dai si tu o funda

13 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Daca ne spui si modelu de laptop eu iti voi da aici drivarele de care ai tu nevoie!

| itsoft a răspuns:

Ok dar eu sunt mai sigur asa sa iau de la producator. dar mersi

| Adryan17 explică:

Asta de care imi zici e un program care le ia de pe net, nu? problema mea e ca nu ma pot conecta la net. multumesc oricum...

| crackster a răspuns (pentru Adryan17):

Incearca sa il descarci de la un prieten si sa il copii pe un stick sau un cd. Daca nu ai cd-ul cu drivere alta solutie nu gasesc.

| itsoft a răspuns (pentru Adryan17):

Uitea aici toate drivarele pentru Modelu Leptopului tau
http://h20000.www2.hp.com/......eIndex.jsp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ajutorul unui stick usb ai putea rezolva problema, eventual daca ai un alt calculator conectat la net, sau rogi pe cineva sa te ajute in sensul asta, folosesti programul everest home edition, il instalezi pe calculatorul tau pentru a afla dirverul pentru placa de retea pentru a putea face o conexiune la internet, dupa ce ai realizat conexiunea la net poti intra pe touslesdrivers.com, pentru a instala restul, sau chiar pe pagina producatorului.

| madavvmadav a răspuns:

Fii atent ia modelu de la placa de net si du-te la un pc ia-l pe un stik si instaleazal dupa merge netu iar restul intrii pe pe laptop si le iei de pe site-ul lor

| Adryan17 explică (pentru madavvmadav):

Cum aflu care e modelul de la placa de net? ca in everest sau in device manager nu am gasit...

| itsoft a răspuns (pentru Adryan17):

Uite drivarele pentru laptopul tau
http://h20000.www2.hp.com/......eIndex.jsp

| Adryan17 explică (pentru itsoft):

Ok. multumesc. le voi incerca!

| Adryan17 explică (pentru itsoft):

Multumesc. a mers!

| itsoft a răspuns (pentru Adryan17):

Cu placere si te mai astept pe tine sau pe prieteni tai daca au probleme cu Calculatoarele/ itsoft_2011

| itsoft a răspuns (pentru Adryan17):

Vezi ca ai la network il downloadezi pe cel Realtek Local Area Network (LAN)Driver sal si poate dai si tu o funda