| alin9669 a întrebat:

Poate e o intrebare tampita dar mi am cumparat un microfon pe mufa jack si este detectat de catre laptop ca difuzor. Ba chiar si canta cand e pe modul mic (are 3 moduri: off, mic si on) Mi am luat teapa, nu? (din cate stiu eu un microfon nu poate emite sunete ci doar prelua din exterior)

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu mai stiu bine (am Linux nu mai lucrez cu Windowsul) dar exista undeva (audio manager)unde poti schimba sa-l recunosca ca si microfon. Am patit si eu cand aveam Windows. Uite pe aici: http://www.sevenforums.com/......nager.html
Incearca toate setarile de acolo inclusiv sa apesi pe iconurile care simuleaza mufele (sus in dreapta panoului).

Bula
| Bula a răspuns:

Poate ti-ai luat un microfon dinamic, care nu este pentru PC-uri.