| Geo_Maky_1974 a întrebat:

Salut prieteni, am o problema cu o imprimanta HP Deskjet ink advantage model 4515 desi am in cartuse, cerneala cel negru peste jumatate si cel color jumatate nu vrea sub nicio forma sa mai puna pe foaie nimic. Am verificat cartusele, nu sunt uscate, ce ar fi de facut sa isi revina la normal? Multumesc

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai curățat contactele și la fel duzele și tot nu vrea... spune-ne

| Geo_Maky_1974 explică (pentru sierra1):

Salut si multumesc referitor la ce ati spus sa fiti sigur ca am curatat tot ce tine de cartuse inclusiv acele contacte cu un solvent special conceput pentru curatarea contactelor insa fara rezultat, am fost cu acele doua cartuse la un centru de reparatii si incarcare cartuse si colegii au spus ca acele doua cartuse sunt ok le-au montat pe una din imrimantele lor si sunt functionale ramane sa vad ce pot sa le fac sa functioneze si pe imprimanta pe care o am eu acasa.

| sierra1 a răspuns (pentru Geo_Maky_1974):

Dacă nici cu un alt cartuș (de care oricum ai nevoie, deci ia-l!) nu funcționează atunci problema e la imprimantă - mecanică (ghidaje deformate sau...) sau soft (nu e cel potrivit)

oricum ar fi, dă-i 'nainte, așa inveți

| Geo_Maky_1974 explică (pentru sierra1):

Salut sper sa fie ușor de făcut și chiar și asa tot nu ma las asa ușor încerc pana ceva rezolv. Am refăcut softul și cam tot ce tine de ea în mecanica încă nu dar vad eu ce fac. Ma fac mecanic