| MaAjutiAMersii a întrebat:

Salut prieteni! Dupa ce am rezolvat problema cu Web-ul, acum am dat de alta problema ....imaginea este foarte clara,dar cand dau sa inregistrez un videoclip,dupa ce l-am inregistrat,dau pe el sa-l deschid,se deschide o fereastra mica cu Windows Media Player, si-mi apare un chenar micut care spune : "Windows Media Player can't open this file" iar apoi mai jos am de ales dintre 2 butoane: "Cancel" "Web Help",am incercat sa mut fisierul respectiv in alta parte,,dar nu merge,iar cand apas click dreapta, am doar 2 butonase : "Delete" "Delete all".

P.S. : camera mea web este Genius Eye 110.

Ofer funda pentru un raspuns care ma poate ajuta happy

7 răspunsuri:
| gicaputinica a răspuns:

Mda!
Probabil WMP nu recunoaste formatul fisierului video.
1. Incearca sa-l deschizi cu VLC (e gratis pe net)
2. Instaleaza K-Lite Mega Codec Pack (gratis pe net)

| MaAjutiAMersii explică (pentru gicaputinica):

Stai un pic, le instalez pe aman 2, sau doar 1 din ele, si dupa cum fac? ....by the way, eu nu sunt in Romania, sunt plecat cateva saptamana in alta tara

| MaAjutiAMersii explică (pentru gicaputinica):

Frate,e tare greu asa in raspunsuri, uite adresa mea de mail, gabrielmayer18@yahoo.com ...hai sa vorbim acolo

| MaAjutiAMersii explică (pentru MaAjutiAMersii):

Dai add sa putem vb

| MaAjutiAMersii explică (pentru gicaputinica):

Aaa...apropo,formatul fisierelor video care ies dupa ce filmez cu camera web, este.wmv, ai ceva de spus despre asta?

| gicaputinica a răspuns (pentru MaAjutiAMersii):

Nu pot spune decat...interesant!
Reinstaleaza WMP. Poate-i lipseste ceva.
E anormal sa nu-si recunoasca propiul format!

| gicaputinica a răspuns (pentru MaAjutiAMersii):

Pe amndoua. Nu au legatura intre ele. Unul este un program de citit fisiere video iar celalalt este un pachet de codecuri necesare citirii fisierelor video.