| Dorin_8007 a întrebat:

Salut prieteni TPU! Am un LGkp501 si am o problema la tastatura digitala cred. pentru ca daca apas undeva pe ecran nu imi deschide acolo unde apas ci altceva. am incercat sa calibrez cu greu am reusit dar tot se strica dupa ceva timp. Ce ar putea sa aiba telefonul il am de 2 ani. S-ar putea sa fie din cauza softului?

3 răspunsuri:
| BMA a răspuns:

Am avut si eu acelasi telefon si aceeasi problema.te anunt ca in scurt timp o sa se duca touchul./folia touch sau cum ii zice.te costa vreo 80 lei sa il repari.eu zic sa scapi de el cat mai repede.si ia-ti ceva fara touch

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am lgkp501
e cel mai tare nu?

| VivaRoZ a răspuns:

Pai ...si sora mea are Lg si la fel ii facea telul cu touch...dar a fost cu el acolo de unde l-a luat, iar pentru ca mai avea garantie deoarece il avea de vreo 4 luni.i l-au facut si acum merge!

Deci eu iti recomand sa mergi cu el la un specialist.Pa_pa.Funditza?