| InTeReSsUl04444 a întrebat:

Recent mi-am achizitionat un laptop ( https://www.pcgarage.ro/......4gb-black/ )! Dupa cum puteti vedea si la specificatiile technice, are ca spatiu de stocare 1128 GB, 1000 pe HDD iar 128 pe SSD!
Intrebarea mea este, cand imi fac windowsul, cum fac ca sa fac partitiile astfel:

partitia C - 128 Gb (SSD)
partitia D - 1000 Gb (HDD)

?

Un video m-ar ajuta! Multumes, dau funda!

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Ce mare filozofie? Cand ajungi la partitionarea sistemului de operare, apesi pe butonul next pe volumul de 128gb. Sistemul de operare se va instala pe ssd iar ca si stocare se va folosii hdd-ul.