| DoodyAlexx a întrebat:

Recent mi-am instalat pe laptop un program numit "TuneUp Utilities", mai mult am instalat acest program pentru a-mi curata hardul de fisiere tip. temp si pentru optiunea sa Turbo Mode. Insa, am observat ca acum e mai zgomotos, iar pe langa asta, e mai cald in zona procesorului(unde e si ventilatorul de fapt). Intrebarea mea este, sa fie oare programul de vina ca stoarce viata din componente sau ar trebui sa-l duc la un control?

Răspuns Câştigător
| Kaveri a răspuns:

TuneUp da erori (rateuri) in curatarea registrylor si mai grav atunci can ii editeaza dupa bunul plac avand mana libera de la antivirus rescrie ii editeaza incorect ceea ce duce la instabilitate si conflict in comenzile programelor instalate iar crash-ul este iminent.
Nu mai exista programe ca el stie sa faca multe dar nu le face pe toate bine.
Parerea mea: este riscant sa te folosesti de un program ca asta.

| DoodyAlexx explică (pentru Kaveri):

Pai imi poti recomanda alt program? Tin sa spun ca imi merge foarte greu laptopul, mai ales flash player (youtube, vplay) chiar si aplicatiile de pe facebook iar programul asta a simplificat mai totul pentru mine

| Kaveri a răspuns (pentru DoodyAlexx):

Http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html
Iar pentru youtube, vplay foloseste Opera sau Chrome.

8 răspunsuri:
| IAOIADNAA a răspuns:

Cu siguranta da in plus programul ala e o porcarie

| hashu1985 a răspuns:

Pai depinde... daca programul ruleaza mereu e normal sa-ti traga mai tare de procesor si sa-l incalzeasca,

| polistupaul a răspuns:

Programu ala l-am avut si eu si mi se pare un fail total, eu te-as sfatui sa il dezinstalezi pentru ca nu ii bun de nimic.

| DoodyAlexx explică (pentru polistupaul):

Eu deocamdata is multumit de el, doar ca ma deranjeaza ca e mai zgomotos laptopul decat acum ceva zile.

| mgtow a răspuns (pentru polistupaul):

Si care ar fi solutia? Si mie mi s-a recomandat reinstalarea windowsului si n-am chef ca am chestii importante in el.

| polistupaul a răspuns (pentru mgtow):

Pai eu cand l-am instalat a trebuit doar sa il dezinstalez pentru a scapa de el, nu a trebuit un reinstal de windows.