| anonim_4396 a întrebat:

Salut, recent mi-am instalat pe laptopul meu windows 7 64 bit cu licenta, un windows 10 luat de pe net. Problema este ca in setari apare ca ma pot conecta la internet doar prin ajutorul unui cablu care il conectez la router din laptop. Cum pot modifica sa ma pot conecta cu wifi, cum este normal la un laptop? Sau trebuie sa schimb windowsul cu unul de pe CD/DVD? Dupa mine as schimba din nou la 7 si asta e. Doar am avut si XP-ul dupa ce a iesit din licenta in 2013 si n-am patit cu el.

1 răspuns:
| GPA a răspuns:

Pentru a activa adaptorul wifi trebuie instalat prima și prima dată driverul acestuia (Wlan adapter). Fără driver, componentele hardware nu pot fi utilizate, nu pot fi gestionate într-un sistem de operare.

Ce laptop ai? Un model și seria acestuia...