| sokeging a întrebat:

Recent mi-am luat un laptop ieri,mi-a nstalat ocunostinta de-a tatalui meu un windows caci, laptopul era gol pe romaneste cand l-am cumparat, a mers bine.L-a terminat duminica de instalat windows 10 la ora 1.30 si pana seara la 10 a mers perfect.Azi dimineata voiam sa il deschid l-a deschis si monitorul mi se deschide nu stiu cum sa ma exprim,stiti,purici aia de la tv cand e luat semnalul sau nu e instalat cablul la televizor? Inchipuiti-va doar ca nu se misca in toate directiile ci sunt aranjati statici dar numai asta imi ofra monitorul,nici nu raspunde la comenzi, ci doar imaginea aia, Solutii va rog?

4 răspunsuri:
| HandaSei a răspuns:

Nu cred că este de la Windows, cel mai probabil ceva nu este în regulă cu laptopul, sunt destul de fragile, iar dacă au fost manevrate ceva mai brutal la livrare etc, se poate buși destul de ușor ceva prin el... du-l în garanție ce-l mai sigur!

| Dennisz a răspuns:

Inainte de toate, vorbeste cu omul care a pus windows 10, sa iti puna un windows 8.1 sau chiar 7 professional.
Posibil ca windows 10 sa aiba erori mari asupra driverelor de la anumite laptopuri.
Acelasi lucru am patit si eu la al meu laptop, dar dupa ce am schimbat windowsul a mers perfect.
In caz ca nu merge, singura optiune este sa il dai in service, deoarece e ceva de natura hardware.
Asteptam raspuns cu rezolvarea.
~Cheers~

| sokeging explică (pentru Dennisz):

Multumesc mult!

| AlecuAlex a răspuns:

Poate fi de la placa vide da dul in garantie in cel mai rau caz.