| anonim_4396 a întrebat:

Salut (scuzati categoria), am si eu o problema cu pc`ul, merge greu, e obosit, e vechi s.a.m.d, problema e alta, cand vreau sa ii schimb windowsul, in timpul procesului calculatorul se opreste brusc, nu se opreste mereu in acelasi loc cand mai spre sfarsit cand la inceput. care ar putea fi problema? pana acum cateva luni totul mergea brici la instalare, am incercat vreo 2-3 versuni de windows XP si nimic. tot la fel, ar putea fi sfarsitul pentru el?laughing)

4 răspunsuri:
| Lex169 a răspuns:

S-ar putea.Sau windows-ul care vrei sa-l instalezi este prea avanstat pentru PC.Incearca Windows 2000 sau schimba PC-ul cu unul mai performant.

| GabiArian22 a răspuns:

Incearca o alta versiune de windows, desfa unitatea curata piesa cu piesa, eventual schimba pasta de pe procesor. Daca nu merge nu prea ai ce sa faci decat sa il tii sa te uiti la el

| GabiArian22 a răspuns:

Am uitat ...Ai incercat sa instalezi windowsul de pe un usb?

| Rooobi a răspuns:

Da fix aceeasi problema am si eu cu pc-ul meu. Incearca sa stergi ce nu iti trebuie din el, baga un antivirus si foloseste-l cat o sa mai mearga laughing. Eu imi iau luna viitoare unu nou. Il am de 6 ani si zic ca si-a facut bani. Good luckwinking