| IchigoFullbring a întrebat:

Salut scuze de categorie dar am o problema minora la laptop,din greseala am apasat pe ceva si imi apare pe amandoua parti a ecranului niste dungi negre si imaginea se vede mai mica, dau funda celui care are dreptate mersi mult!

Răspuns Câştigător
| Bomfaier a răspuns:

Rezoluţia imaginii e mai mică decât a ecranului, şi ai apăsat pe ceva buton care o face să apară în mărime naturală, în loc să fie "întinsă" pe tot ecranul. Du-te la setările rezoluţiei (dacă aş şti ce sistem de operare ai ţi-aş zice şi cum tongue ) şi încearcă diverse variante, până o găseşti pe cea corectă (care acoperă tot ecranul). Şi nu te lua după toţi nepricepuţii care zic să reinstalezi Windowsul!

| IchigoFullbring explică (pentru Bomfaier):

Nu prea ma pricep la laptopuri sau pc-uri deci am incercat la rezolutii imagini si imi arata sa micsorez imaginea si sa o maresc dar e marita la maxim

| IchigoFullbring explică (pentru Bomfaier):

Am gasit imaginea asta pe net asa mi se vede dar pe desctok, de fapt pe orice.http://imageshack.us/scaled/landing/28/unledixk.png

| Bomfaier a răspuns (pentru IchigoFullbring):

Să înţeleg că rezoluţia e 4:3 şi ecranul tău e 16:9 (ecran lat), nu? Caută o rezoluţie 16:9; ia-le la rând că trebuie să fie şi cea corectă (spre exemplu 1365*768)

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postarea nu are legatura cu Dragoste si sex.Totusi,incearca sa apesi simultan tasta Ctrl si +, pentru a mari imaginea.Vezi apoi daca iti dispare problema.Numai bine.

| Încrucişătorul a răspuns:

Rezolutia e de vina sau cauta pe un forum dedicat problemelor pentru. laptop-uri/PC-uri.

| ANONYMBOSS293 a răspuns:

Eu zic ca este de la rezolutie. cauta si tuh rezolutiile pc-ului sau reinstaleaza windowsus. sper ca am fost de ajutaor.