| st0ne a întrebat:

se pare ca de cateva ore am o problema cu tastatura de la laptop Asus. eu nu am facut nimic in schimb unul dintre parinti da. deci problema consta in: daca apas d imi apare d; si mi se aprinde caps lock, apas p imi apare p\ iar daca vreau sa sterg ceva cu backspace nu il sterge si mai apare un set de p\. in schimb mai observai ceva la tastatura virtuala, cand apas shift imi apare la butoane aceste simboluiri din imagine: http://postimage.org/image/5w1qyx1s1/ pur si simplu nu stiu ce are

4 răspunsuri:
| raidxp a răspuns:

Restarteaza-l

| DLeonard a răspuns:

Probabil au schimbat limba pc-ului. Intra in Control Panel/Clock, Language, and Region/Region and Language/Keyboards and Languages/Change keyboards... si selecteaza ca default US!

| st0ne explică (pentru DLeonard):

Acum am o alta problema - totul merge acum dar ma ingrijoreaza shifturile. cand dau shift ± tasta imi apare ĂȘĐÎÎÎĐÎÂĐŁŁȘȘ–ĐȘĐĐȘ ai vreo idee

| DLeonard a răspuns (pentru st0ne):

Sterge restul limbilor care mai sunt in Keyboards si seteaz-o ca default pe US!