| DimLight a întrebat:

Salut, stie careva cum pun un buton de like pe o pagina web statica (html)?! like-ul e catre o pagina facebook(evident).
am incercat cu jsSDK-ul dar nu imi incarca.
puteti sa imi lasati un raspuns privat sau o adresa de contact in privat, merci. dau funda. daca ajuta cu ceva happy

Răspuns Câştigător
| flyer90 a răspuns:

Nu uita ca trebuie sa faci o aplicatie ca sa poti pune butonul de like ( intri pe https://developers.facebook.com/apps si dai create new app )

| DimLight explică (pentru flyer90):

Cum adica trebuie sa fac o aplicatie?! - practic vreau un simplu buton ce creste numarul de like-uri ..doar pentru o pagina web sau ex. un blog. dar momentan nu vreau sa integrez nimic cu wordpress sau un cms ce are deja un plugin pentru asa ceva ..acum trebuie sa fac o aplicatie, esti sigur ca stii ce zici?!

4 răspunsuri:
| flyer90 a răspuns:

Cred ca ai inteles gresit ideea de aplicatie. E doar o formalitate prin care le spui lor ceva gen 'bai, vezi ca pun un buton de-al vostru pe pagina aia' happy. Intra la linkul ala si o sa vezi.

| DimLight explică (pentru flyer90):

Daca stii, poti sa imi trimiti in pm tot codul care trebuie pus pe o pagina sa functioneze asa ceva? folosind orice pagina la alegere, tot incerc dar nu stiu exact ce nu fac bine de nu vrea sa imi incarce prin js butonul