| NoNameHelpYou a întrebat:

Salut, stie cineva ce ar putea fi de vina la un laptop Lenovo yoga 510, cand il aprind sau sta in pana se inchide ecranul se face alb si trebuie sa apas pe monitor sau sa il inchid, de o bucata de timp se face si negru si trebuie sa il aprind de vreo 5 6 ori sa revina iar, ceva solutii in afara de conectare la alt ecran

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Se poate, dar nu sigur, sa fie fisa de la diaply, ori de misca, ori e pe "moarte". Cea mai plauzibila situatie.

| Mocsany_Cristian_1989 a răspuns:

Invertor display defect