| Dannnniiii a întrebat:

Ceva mai devreme am intampinat o problema cu laptop-ul. Am un Acer Aspire E1 de aprox. 1 luna, si mi-a mers perfect... pana azi. Toate bune si frumoase, l-am folosit de dimineata si nu avea nimic. Intre timp am iesit pana afara, si peste 10 minute(cand m-am intors), ecranul nu se mai aprindea. Led-urile sunt aprinse, cooler-ul merge, doar ca nu afiseaza nimic. Nu merge nici stins, fie ca inchid clapa sau apas pe buton. Cand apas pe tastatura, tot ce face e sa "bipuie", ecranul ramanand negru. Ma gandesc ca e placa video? Stie cineva daca pot face ceva? E inca in garantie, dar...

Răspuns Câştigător
| Mediocre a răspuns:

Eu il inchid fortat cand face asa. Si cand pleci pe afara sau mai stiu eu unde, pune-l pe sleep. E mai bine decat sa-l lasi asa.

| Dannnniiii explică (pentru Mediocre):

Cum anume il inchizi? Nu reusesc sa il inchid...

| Mediocre a răspuns (pentru Dannnniiii):

Pai ai un buton de inchidere. Tii apasat vreo cateva secunde pe el si se inchide fortat. Sa nu faci asta de multe ori ca nu e bine. Incearca sa eviti treaba asta si sa-l pui mereu pe sleep cand pleci.

| Dannnniiii explică (pentru Mediocre):

Am facut asta, dar nici asa nu se inchide. D-abia acum s-a inchis, ca a ramas fara baterie...

5 răspunsuri:
| Dannnniiii explică:

EDIT: L-am aprins fortat dupa ce a stat cca. 10 minute la incarcat, si acum merge. Sper sa nu se mai intample big grin