| DanielDanny a întrebat:

Salut! Sunetul nu mai merge pe win 10 si iconita de audio imi da "no audio output device installed"!
Am incercat:
Un system restore la o data cand mergea.
Sa devactivez/reactivez audio din placa video in BIOS (asta a mers odata cand am mai avut problema, dar de data asta nu a mers).
Sa fac update la drivere... In device manager driverele audio arata normal (fara "!" in triunghi galben).
Am mai incercat si cu alte casti!

Ce sa ii mai fac?

1 răspuns:
| JamileBadr a răspuns:

Cred ca peoblema este la driver ul de audio, incearca sa cauti si sa instalezi un driver potrivit sistemul de audio. Chiar daca nu iti apare o problema la device manager tot poate sa fie o problema la driver. Cauta pe site ul oficial cu marca pc ului tau. Ex: Dell drivers, Toshiba drivers etc