| HeadShotttttt a întrebat:

Salut.
Sunt compatibile aceste piese?
HARD:Hard disk Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 64MB
PLACA DE BAZAtonguelaca de baza Asrock 970DE3/U3S3
PROCESORtonguerocesor AMD FX-6300, 6 nuclee, Frecventa 3500 MHz, Turbo 4100 MHz, Cache L3 8MB, TDP 95W (BOX) [Vishera]
RAM:Memorie Spectek DDR3 8192MB 1333MHz PC10600
SURSA:Sursa Zalman ZM500-LE, 500W, 1x PCI-E 6+2, 1x PCI-E 6, 6x SATA, 3x Molex
PLACA VIDEOtonguelaca video Gigabyte GeForce GTX 660 2048MB DDR5 OC [WindForce 2X UD2 Edition]
CARCASA:Carcasa Segotep SG-Z1
Daca unele nu sunt compatibile sa-mi spuneti care.

Răspuns Câştigător
| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Sunt compatibile si componentele alese de tine sunt foarte bune. Totusi eu as inlocui placa video cu aceasta: http://bit.ly/1dr2c8v in cazul in care nu ai cumparat-o deja.

E adevarat ca este putin mai scumpa dar performanta este mult mai mare.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Placa de baza e posibil sa trebuiasca sa actualizezi bios pentru a folosi tipul de procesor amd fx 6300. daca nu ai cumparat compomentele opteaza pentru un phenom II X6, care e nemaipomenit, se incalzeste mult mai putin si e compatibil cu placa aleasa de tine. eu il am montat intr-unul din calculatoare si nu imi pare rau ca l-am cumparat.

| SasNetRomania a răspuns:

Da sunt.