| Kawfer a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 8 - a si a s dori sa invat sa programez, deoarece o sa ma duc pe profilul mate-info. Nu stiu cu ce limbaj de programare trebuie sa incep. Ce limbaj ar trebui sa invat acum pentru a ma ajuta in liceu in clasa a 9 - a?

Răspuns Câştigător
| Gonrax a răspuns:

Nu stiu prea mult despre programare, dar cel mai recomandat ar fi sa inveti cele mai simple limbaje - C/C++ si/sau Javascript.

Apropo, nu vreau sa fac reclama sau ceva, dar https://www.freecodecamp.com/signin

E un site in care inveti programare gratis. Bafta.