| florin96ak47 a întrebat:

Daca stiu sa programez C++ (binisor), ma va ajuta la liceu? (anul acesta voi fi clasa a IX-a, profilul mate-info) Am vorbit cu multi care au fost la mate-info si mi-au spus lucruri care nu prea (cred) ca au legatura cu programarea (in orice limbaj), daca ati fost/sunteti la mate-info, imi puteti explica ce sunt acelea/ce se invata in afara de programare in limbaje (c++, pascal etc.).

4 răspunsuri:
| FineBroAndy a răspuns:

Te va ajuta enorm, ţine-o tot aşa happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul an de liceu nu incepi direct cu limbajul de programare... faci scheme logice, pseudocod, algoritmica, structuri de date si control si abia dupa ce sunt predate lucrurile de baza se incepe invatatrea unui limbaj de programare

| Borcanelul a răspuns:

In a 9-a si a 10-a numai c++ faci.

| MrCrazy99 a răspuns:

Nu te va ajuta prea mult acum dar daca mai inveti si nu doar asta si vrei sa urmezi un drum in informatica o sa te ajute.