| qeltec a întrebat:

sunt nou pe aici, si am o problema cu calculatoru!

1.Merge greu
2.bag un joc, sting pc-ul, il re-pornesc, si nu mai pot intra in joc, imi da eroare

ma poate ajuta cineva?

daca ma poate ajuta cineva, sa ma contacteze la mqeltec

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Păi uite ce bănuiec că ar fi:Jocul/rile descărcate nu sunt bune(adică executabilul este corupt sau nu sa descărcat complet) sau ai viruşi.
Remediere:
În primul caz încearcă să foloseşti jocuri originale dar nu înnainte de a le dezinstala complet din PC(iclusiv ştergera key-lor din registrul Windows-ului(asta dacă foloseşti Windows) urmată de curățarea și defragmentarea acestuia, folosind un utilitar specializat în acest scop) apoi reinstalează-l pe cel original(adică cumpărat).
În al 2-lea caz, încearcă să îţi scanezi PC-ul de viruşî folosind un antivirus ce se actualizează constant (exemplu Avira sau, dacă ai un Pc mai bun AVG, amândouă sunt gratis) completat de un antispyware/malware(recomand aici free spyware begone versiuna 8!(urmată de update, nu folosi alte versiuni că te poți alege cu viruşi) și spyboot) apoi instalează unul sau amândouă din utilitarele următoare:Tune up utilities 2010(trial de 30 de zile) şî Glary Utilities(disponibil și în versiune portabilă sau no install sau stand alone, că tot una îi, acesta fiind gratuit, iar dacă vrei versiunea Pro atunci trebuie introdusă licenţa acolo la status, acest utilitar fiind similar cu tune Up dar nu are utilitar de defragmentare Hdd, dar în schimb are unel chestiuţe ce completează tune UP-ul), rulează programul/le defragmentează Hdd, curăţă PC-ul de fişiere temporare iar în Safe mode îţi recomand săîi faci defragmentarea registrului folosind unul din aceste utilitare.Succese şi sper că am reuşitr să îţi explic şî te-am lămurit poţin.

4 răspunsuri:
| Flash a răspuns:

Reinstaleaza-ti windowsul, e full de virusi, registri busiti & stuff.

| LOVEsick a răspuns:

Daca ai pc-ul slab nu-ti pune norton ca mi-am pus eu si trebuia sa dau la manivela sa mearga!

| ionut_9568 a răspuns:

Ai un virus din 2010 am avun si eu acel virus dar mi-am instalat imediat antivirusul cel mai eficient NORTON si o sa iti mearca ca uns pc-ul.

| Alexandrion_6425 a răspuns:

Poate PC-ul tau e plin de virusi. Reinstaleaza-te din nou sistemul tau de operare si nu vei avea niciun virus.