| Iuli4you a întrebat:

Tocmai am facut un server pe HAMACHI de minecraft.
Am bagat ip(de la hamachi) in sv config,am facut conexiune si s-a conectat prietenul meu, pana aici totul ok.
Problema apare la conectare, eu ma pot conecta insa el nu.
Mi-a scapat mie ceva? Pana acum am avut server de minecraft tot pe hamachi pe alt PC si mergea perfect.
Daca ma puteti ajuta cu ceva raman recunoscatorbig grin

4 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Daca ai roter fa-ti un port forwrding din rooter la server si nu mai ai nevoie de hamachi intri in rooter 192.168.1.1 cauti acolo porturi si adaugi adresa ta ip ce tie alocata de rootet si hostul de servar

| Ionutmironjmecherboss a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Mi-l dai si mie te rog daca e de 1.7.2, 1.6.4 sau 1.6.2.

| Ionutmironjmecherboss a răspuns:

Si eu am un server de minecraft 1.7.2 si nu merg pluginurile si nu stiu de ce tu ai bagat pluginuri.

| Smecheru_Krysty_1997 a răspuns:

Sallut. raspunsul la intrebarea ta este firewall laughing trebuie dezactivat de tot. sa dai off la toate apply - ok si atunci prieteni tai se pot conecta la sv tau, sper ca ti-am fost de ajutor big grin