| WizzArd3344 a întrebat:

Salut, tocmai ce mi-a venit astazi acest pc ( https://www.cel.ro/......zNDwoNQ-l/ ), l-am prins la un pret putin mai ieftin, deoarece era recent pus pe site. Problema este ca a venit fara placa video, placa video este pur si simplu lipsa, nicio urma, nimic. Am facut cerere din aceea la service pentru a imi amplasa placa video, deoarece in descriere scrie clar ca este dedicata, iar aceasta lipseste, am procedat corect?

Răspuns Câştigător
| DaniTIRB a răspuns:

Daca ei spun clar la descriere ca are placa video dedicata, trebuie sa iti dea placa video dedicata, daca cei de la service nu iti pun placa video GTX 1650 in calculator, te duci, frumos, la ANPC

| WizzArd3344 explică (pentru DaniTIRB):

Mi-au spus ca a fost o eroare la configurare, iar daca vreau montata placa video sa dau inca 1000 lei, adica practic 2600 lei, pretul actual, ulterior am aflat ca PC-ul nu mai este in oferta pe CEL

| DaniTIRB a răspuns (pentru WizzArd3344):

Nu merita sa dai 1000 lei sa iti puna o placa video (cel mai probabil second-hand la 550 lei). Da-le un e-mail frumos sa rezolvati treaba aceasta mai rapid (amenintandu-i respectuos cu ANPC).

| WizzArd3344 explică (pentru DaniTIRB):

Tocmai ce am cerut returul.

| WizzArd3344 explică (pentru DaniTIRB):

Nu sunt cu parat, cu d-astea, dar daca si-au facut-o, puteau frumos sa mi-o puna cum scrie in reglemantariile UE.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Foarte corect ai spus. Cred că ai o captură a ofertei lor de la data comenzii. Așa, pentru nevoie

| WizzArd3344 explică (pentru sierra1):

Bineinteles, am comanda inregistrata cand arata ca era aproape de doua ori mai putin. Se poate sa il trimit sa mi se puna placa video si sa imi vina inapoi acasa?

| flixbuster a răspuns:

Un NVIDIA GeForce GTX 1650 este MINIM 850 lei noua. Este mai mult de jumatate din pretul de pe site pentru intreaga unitate. Nu aveau cum sa intre in 800 lei un Ryzen 5, 16GB RAM, 512GB SSD si placa de baza. Numai Ryzen 5-ul pleaca de la 470 lei (daca il gasesti la pretul asta, nu am verificat si stocul).

Daca a fost o greseala pe site sau au incercat o treaba romaneasca de fraierit clientul, nu stiu. Cert e ca la banii aia nu poti scoate unitatea aceea - incearca sa o re-faci tu din componente si vezi cat iti da. Retur si asta e. Numai sa nu iti ceara NVIDIA GeForce GTX 1650 ei la retur big grin