| TerenteFTW a întrebat:

Tocmai m-am trezit cu un virus " Locker v5.6".Nu am idee cum l-am luat pentru ca nu am downloadat nimic...in fine, virusul spune ca mi-a criptat toate datele si ca vrea bani sa le decripteze, poate sa-mi spuna cineva care l-a mai avut, daca eu formatez calculatorul(doar partitia cu windows si alte programe), voi scacpa de acest virus si imi voi recupera pozele si celelalte documente?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

NU! Fisierele raman criptate! Antivirus nu ai?

| danutzu96 a răspuns:

Am avut si eu cripto Wall si nu am mai avut ce face... fisierele raman criptate daca nu reusesti nici cu system restore.

| Țoglă a răspuns:

Descarcă BitDefender şi se va rezolva problema. Dacă nu te descurci, contactează-i prin email.

| Anonim52842 a răspuns:

Si eu tot azi m-am trezit cu virusul locker si nuh ce sa fac...tot caut solutii pe net. daca gasesti o salutie te rog frumos sami o spui si mie...

| Anonim52842 a răspuns:

Si eu tot azi m-am trezit cu virusul locker in pc dar nuh ce sa fac tot caut solutii pe net... daca gasesti o solutie te rog frumos sa mi-o spui si mie...