| andrei690 a întrebat:

1. Am un iphone 3GS si daca ii maresc luminozitatea, aceasta,, pica" adica ramane ecranul fara pic de luminozitate, daca o dau la minim acesta functioneaza normal, se poate folosi. Credeti ca este de vina bobina 6r8 sau alt chip?
2. Daca un iphone este blocat in recovery mode si nu vrea sa iasa prin nici o metoda si mai primesc si eroare 21 la restore posibil sa fie distrus chipul baseband?

Răspuns Câştigător
| nutuxcristian a răspuns:

Salut! Vreau sa iti zic ca am si eu un iPhone 4S si stiu despre ce este vorba.Nu ma bag in seama degeaba:

1.Luminozitatea poate fi din cauza instalarii usor esuate a iOS-ului. Iti recomand sa intri in Settings>General>Reset>Reset All Content and Settings
Telefonul ti se va inchide, facandu-se implicit o resetare din fabrica. Daca problema persista, da un back-up din iTunes.
Conecteaza-ti telefonul la ultima versiune de iTunes de pe laptop/pc. (Daca ai MAC iTunes-ul este actualizat si nu mai este nevoie de alt pas; conectezi telefonul pur si simplu). Dupa ce ti-ai conectat iPhone-ul, apesi pe Restore iPhone si dai OK, OK, OK.

2. Daca il ai in RM (Recovery Mode), nu stiu alta metoda, decat cea prin jailbreak. Mama are un iPhone 3G si am vrut sa instalez iOS 4.2, si a intrat in RM singur. I-am facut jailbreak (Cydia) si a revenit, in sfarsit! 4 ore mi-a luat acest proces. Daca nu stii cum sa faci jailbreak, ma poti anunta pentru ca te voi ajuta cu placere, deoarece stiu cum e; te umpli de nervi, intri in stare de soc, te sperii etc.
Astept raspunsul tau, multumesc! Succes!

| andrei690 explică (pentru nutuxcristian):

Multumesc happy Am sa incerc si revin cu un raspuns

| nutuxcristian a răspuns (pentru andrei690):

In regula.

3 răspunsuri:
| andrei690 explică:

Te salut! in cazul celui cu luminozitatea nu a mers resoftare iar la celalalt nu am mai incercat.