| AlinAlexandru a întrebat:

Acum ceva timp mi am instalat windows 8, o versiune dupa net,fara sa activez.A mers bine cam jumatate de an,iar azi mi a cazut curentul si cand a revenit am deschis pc, totul mergea normal, dar cand ar trebui sa mi apara pagina de start ecranul ramne negru(mentionez ca monitorul nu are nimic ).Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Icoanele de pe monitor iti apar pe fond negru sau nu apare nimic? calculatorul functioneaza sau nici macar nu se aprinde?

| AlinAlexandru explică (pentru gelu1970):

Nu apare nici o icoana, se aprinde, e totul in regula pana cand ar trebui sa imi apara pagina de start

| gelu1970 a răspuns (pentru AlinAlexandru):

Incearca asta
ctrl+shift+esc / detalii / cauti explorer.exe click dreapta si il opresti. apoi sus in stanga dai pe arhiva/ crear/ scrii explorer.exe si accepti. posibil ca sa fii suferit o eroare cu intreruperea de curent. spune-mi daca merge

| AlinAlexandru explică (pentru gelu1970):

Nu raspunde la comanda ctrl+shift+esc

| gelu1970 a răspuns (pentru AlinAlexandru):

Incearca ctrl+alt+del si alegi optiunea ultima....administrtor de--- ar trebui sa deschizi aceeasi fereastra ca si cu ctrl+shift+esc

| AlinAlexandru explică (pentru gelu1970):

Nu intelegi, mie nu mi se mai deschide, nu imi mai apare desktop uly

| gelu1970 a răspuns (pentru AlinAlexandru):

Alin scoate hdd din calculator, il conectezi in alt pc ca hdd secundar il formatezi si apoi il reinstalezi in calculatorul tau si instalezi w8 sau w7. sau poti sa faci boot utilizand Wondershare LiveCd. incearca sa gasesti programul si sa-l treci pe cd. e o imagine ISO.