| ionutzzz7878 a întrebat:

Ajutati-ma va rog mult ca innebunesc aici. Am un Router Wirless TP-LINK-WR340G-am bagat firele cum trebuie. am dat PTPE sau ceva de genu am bagat username si password de la RDS. ii pun si parola cu WEP ( ASCII - doar asta merge ) formata din 5 caractere. totul bine. arata acolo jos ca e conectat. mi`l gasete si pe telefon. dar arata semnul exclamarii si imi zice LIMITED ACCES!
nu inteleg ce fac gresit. i-am dat si reset. tot! am facut pas cu pas. dintr-un tutorial dar tot nu merge
mi-l citeste. il vede. dar nu ma lasa, zice LIMITED ACCES...
daca stie cineva dati-mi mesaj si poate ma rezolva careva prin team vieweer sau sa imi spuna si mai babeste. ca tampesc. stau de la 11:00 sa-l fac! Mersi

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
1. Fa upgrade la firmware daca ai windows 7, asta e primul pas, asa am tampit si eu 2h cand l-am instalat pe al meu.
2. Verifica sa functioneze prin cablu, daca prin cablu nu merge cu atat mai putin va merge wireless.
3. Daca e setat tot corect si inca nu merge, muta cablul din WAN intr'unul din cele 4 (suna absurd, dar crede-ma pe cuvant).
Chiar poti incepe cu 3. happy
Bafta

| ionutzzz7878 explică (pentru CataC):

Salut. hai ca incerc acum si te anunt. :big grin merge tot. fac upgrade sa vad daca chestia asta este. am windows7