| TsonPing a întrebat:

Am 2x4Gb DDR3 1866Mhz cl11.
Si mai am 2x4gb DDR3 1600Mhz.
Pe placa de baza am 4 sloturi pentru RAM.
Eu vreau sa stiu daca:
1. Pot sa le pun impreuna? Adica pe sloturile albastre sa pun 2x4 gb 1866mhz si 2x4 gb 1600mhz pe sloturile negre.
2. Este vreo problema? Se poate intampla ceva, sau trebuie sa fie la fel la acceasi frecventa di CL?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ai o placa de baza care permite functionarea in regim Dual Channel, unde viteza de lucru a memoriilor se dubleaza.
Descarca si citeste descrierea folosirii memoriilor, recomandate in manualul de utilizare al placii de baza, pe care-l poti descarca de pe site-ul producatorului.

1 răspuns:
| CPAElites a răspuns:

Nu va fi nicio problema!