| CeapaDeCeapa a întrebat:

Salut TPU
Am Avira anti-virus si de fiecare data cand porneste pc-ul anti-virusul este setat sa porneasca si el
Vreau sa-l dezactivez si nu ma lasa sa intru in el, nici din task manager sa-i dau end process
Ce sa fac?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| marian5693 a răspuns:

Incearca sa faci asa: Descarci de pe net Ccleaner, intri in el si dai la tools. Apoi intri la start up, cauti numele antivirusului si da-i disable. Cam atat, eventual da-ti un restart la pc sa vezi daca a functionat.

| CeapaDeCeapa explică (pentru marian5693):

Am si ccleaner in pc
Stai sa fac ce ai zis tu

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Dezinstaleaza-l din control panel-> uninstall a program. Sau a 2-a metoda, intrii in folderul unde este instalat antivirusul si ai acolo iconita de uninstall.

Bft!

| CeapaDeCeapa explică (pentru Jipa95):

Faza e ca ruleaza si nu ma lasa sa-i dau uninstall
Zice:You do not have sufficient acces to uninstall Avira Free Antivirus.Please contact your system administrator
Am cautat iconita de uninstall dar nu are straight face

| CinevaNou a răspuns:

Incearca cu avira uninstall tool.