| Ion_Cristian_1989 a întrebat:

Salut TPU,am ceva probleme cu calculatorul in sensul ca imi merg cu intrerupere filmele, posturile tv live,Am procesor Amd Athlon dual core, Windows xp sp 2, ca browser Chrome si 1.3 gb de ram.Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| gir861 a răspuns:

Instalează şi tu un Windows 7, Ubuntu, Linux Mint, Kiwi Linux sau PCLinuxOS. Dacă face la fel, se poate să ai o defecţiune fizică...

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1.3 gb de RAM nu exista. Oricum cred ca ai prea putina memorie daca ai 1 Gb. Memoria poate fi numai multiplu de 8 sau 1, 2, 3, etc Gb.

| express11 a răspuns (pentru Salontanul):

Poate fi si de 1, 3 gb.eu am avut cu doua sloturi de ram, 528 de mb ram, mai puteam sa schimb cu doua de 1 gb, am bagat numai 1 de 1 gb, si aveam 1, 250gb.la 528, erau doua de 250 mb.

| Salontanul a răspuns (pentru express11):

Nu suport oamenii care-mi dau raspunsuri mie si mai sunt si nepregatiti. Eu n-am intrebat nimic. Memorii de 528 nu exista. Sunt de 512 Mb. Daca pui doua da 1024 Mb adica 1 Gb. De unde dracu' sa-ti dea 1, 3? Ce aveti mai oameni buni? Raspundeti numai ca sa va aflati in treaba si sa-i enervati pe altii? Aia de 250 Mb este de 256 Mb.
Citeste ABC-ul despre memorie: http://totuldesprecalculatoare.weebly.com/memoria-ram.html
Scrie textual "Exista placute individuale de 128 MB, 256 MB, 512 MB, 1 GB, 2 GB, 4 GB si 8 GB."

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Desteptule!" se scrie cu "D" mare. Si la matematica esti slab. 1024 Mb si cu 256 Mb nu dau 1250 "Gb" ci 1280 Mb. Ti-am mai spus sa ma lasi in pace. Polemizeaza cu cel ce te-a intrebat ceva nu cu mine.

| express11 a răspuns:

Ar trebui sa upgradezi window sxp la vista sau 7. xp nu mai are suport Microsoft din 8 aprilie 2014.si sa mai bagi memorie ram.

| Andreea555012 a răspuns:

Ori ai putina memorie ori dacă te uiti la tv online o fi rețeaua prea încărcată si iti merge greu.