| Maopiscopulesculeandra a întrebat:

Am la calculator niste casti Scorpion HG 8907 iar cand vorbesc pe Skype ma aud cam incet. Volumul la microfon il am la maxim si nu stiu ce sa le mai fac.Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Verifica daca Skype e setat pe nivel automat a microfonului
2. Cu Echo test verifica daca-ti functioneaza microfonul castii sau cel a camerei web. Lovindu-le usor, la redare se va aude care este activ.
3. Daca microfonul activ este camera, intrii in setarile audio, alegi microfonul sistemului placii de sunet, dai OK si refaci testul Echo. Ar trebui sa functioneze bine.