| AlexAttac a întrebat:

Salut TPU,
Am luat un televizor de la Flanco, dar nu am vazit ca nu are port vga sau hdmi, acum vreau sa in cuplez la un pc, dar nu are decat port RCA si un port mai mare si negru.
Pc-ul are iesire doar de vga, dar nu exista ceva cablu care sa-l cuplez la portul vga de la pc si cu capete RCA?
Am gasit ceva pe net dar nu stiu ce este, sau daca se gaseste sa il cumpar: https://www.google.ro/......ps?/search

2 răspunsuri:
| AlexAttac explică:

Mentiunez ca iesirile de la TV sunt RCA Composite (rosu, galben si alb)

| sltlp a răspuns (pentru AlexAttac):

Dar de curiozitate, ce tv ai si ce placa video ai la pc?