| Vasy0105 a întrebat:

am modem clicknet mobile si as vrea sa il scimb cu un router tot mobil, ar fi vreo sansa sa mi se mareasca viteza, in prezent descarc cu 200/300 kb sad

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Viteza nu este data de modem sau router! Viteza este data de providerul tau de internet, in general cat platesti at ai! Daca pe modem descarci cu 200/300 KB/s atunci prin router o sa descarci la jumatate 150 KB/s.Pentru o viteza mai mare vorbeste cu providerul tau de internet ClickNet.

| Vasy0105 explică (pentru neluL):

Pacat ca nu pot sa bag prin cablu ca nu este sad

| neluL a răspuns (pentru Vasy0105):

Am inteles! Nu vine in zona ta si esti nevoit sa folosesti modem mobil.

| Vasy0105 explică (pentru neluL):

Da...cred ca tot cu netul asta ''rapid'' raman...

| neluL a răspuns (pentru Vasy0105):

big grin