| F4T4L a întrebat:

Am note 3 neo n7505 si nu am android pe el.Va rog spuneti-mi cum se pune android pe el dau funda si vot!

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Uite:
http://www.sammobile.com/......1_ROM.zip/
Ca sa-l downloadezi trebuie sa-ti faci cont, dar merge, am mai downloadat de acolo. Am ales eu deja modelul si tara, dar daca vrei sa alegi tu, atunci uite link-ul anterior celuilalt:
http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N7505/ROM/
Daca spui ca stii, atunci nu ma mai complic sa-ti spun cum sa il instalezi, bafta!

7 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

La ce te referi mai exact?
L-ai bagat intr-un bootloop? cu alte cuvinte nu mai booteaza in sistem?

| F4T4L explică (pentru AlexL28):

Adica cand il pornesc arata sigla de inceput cu Samsung Galaxy Note 3 neo si atat, ramane blocat asa.

| F4T4L explică:

E in bootloop

| AlexL28 a răspuns (pentru F4T4L):

Aha, o sa fac cateva "cercetari" si ma intorcwinking

| AlexL28 a răspuns (pentru F4T4L):

In functie de ce anume ai facut ca sa intre in boot loop, un simplu factory reset s-ar putea sa repare greseala. Pentru a face asta:
1.Inchide telefonul de tot, cel mai bine ar fi sa scoti si bateria cateva secunde.
2. Apasa simultan butonoanele Volum Sus + Home + Power, cand ecranul se aprinde sau dupa ce simti o vibratie scurta, lasa butonul Power, dar continua sa le apesi pe celelalte doua.
3. Procedura de mai sus ar trebui sa te duca in Recovery. Aici navighezi cu butoanele de volum si butonul Home. Da-i de acolo factory reset si vezi daca boot-eaza.
Daca nu merge spune-mi si o sa caut firmware-ul original pe care sa-l instalezi manual :/

| F4T4L explică (pentru AlexL28):

Nu merge cum ai zis tu, stiu si eu sa il instalez manual numai ca nu il gasesc firmwareul de downloadat. Daca il gasesti de downloadat sa nu imi dai linkul daca e pe rapidgator ca am incercat pe ala si nu merge... Daca gasesti alt link de firmware official 4.3 sau 4.4.2 da-mi-l.P.S. nu vreau custom ROMuri sau cyanogen mod!

| F4T4L explică (pentru AlexL28):

Multumesc mult pentru ajutor!

| AlexL28 a răspuns (pentru F4T4L):

Uite:
http://www.sammobile.com/......1_ROM.zip/
Ca sa-l downloadezi trebuie sa-ti faci cont, dar merge, am mai downloadat de acolo. Am ales eu deja modelul si tara, dar daca vrei sa alegi tu, atunci uite link-ul anterior celuilalt:
http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N7505/ROM/
Daca spui ca stii, atunci nu ma mai complic sa-ti spun cum sa il instalezi, bafta!