| RoDanny a întrebat:

am o intrebare. Cat mb consuma twitch.tv intr un live de aprox o ora

3 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Cand faci live indiferent pe ce sait sau unde ai ales Twitch.tv
Ok este unul bun dupa ce se termina videoul se urca automat in Twitch iar dupa 3-6 luni se sterg automat.

2 Cat Mb consuma Twitch.tv (nu consuma nimica) cand faci Live nu iti mananca din memoria din Hadisk deloc nici macar un 1Mb.

3 Dar ca sa faci Live trebuie sa ai un pc mai performant pentru o calitate mai buna si un stream reusit.

PS 4: Iti consuma din Mb atunci cand filmezi (nu faci Live) atunci da iti consuma la Live nu consuma nimica.
Ex:Vrei sa faci Live Pe Twitch.tv dar sa filmezi in acelasi timp pentru Youtube iar dupa sa il uplondezi atunci da iti ea memorie ram.

PS:Ca sa filmezi pe Twitch.tv trebuie sa ai un program cu care sa filmezi Live recomand OBS este cel mai bun.

| RoDanny explică (pentru DragomirMihail2020):

Nu vreau sa filmez vreau sa vizionez...

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru RoDanny):

Daca vrei sa vizionezi?
Dece ai mai pus aceasta intrebare (Vizionezi la fel cum faci pe Youtube) la fel cum vizionezi un live pe Youtube la fel poti viziona si pe Twitch.
Nu consuma nimic sa te uiti la un live.

PS:Alta data fii mai explicit pe viitor.