| Iris1997 a întrebat:

Am o intrebare: cum pot sa inregistrez ceea ce vad la televizor, de exemplu, fac un gameplay pe ps4, cum inregistrez ca apoi sa pot uploada videoclipul pe YouTube?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca e ps4, ai nevoie de o placa de captura pe hdmi: http://www.pcgarage.ro/placi-de-captura/avermedia/ezrecorder-130-desigilat/ (aia e cea mai ieftina varianta posibila pentru tine).

| halogen001 a răspuns:

Cu un aparat foto, cu o camera video, cu o camera web, cu un telefon mobil, sau daca televizorul are o iesire video sau ps4 daca are o iesire video - atunci se poate inregistra cu o placa de captura sau tv tuner care are intrare video (direct in calculator).