| Nelu_Cotos_1999 a întrebat:

am o intrebare se poate instala un sistem de operere linux pe un pc eu am acum windows xp si as vrea sa stiu daca o samearga jocurile pe facebook mai bine daca se poate cum se poate instala si de undepot descarca

3 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Jocurile mai greu, poate steamul sa mearga mai ok. in ultima vreme au inceput sa le optimizeze.
daca ai rabdare sa bagi linux si sa te obisnuiesti cu el... instaleaza macar un live cd

| Blamely a răspuns:

Se poate instala, evident. Și jocurile pe fb vor merge. Se instalează la fel ca windows-ul, e aproape identic procesul. Nu poți descărca legal gratis, dar poți încerca un t o r r e n t dacă insiști.

| suntserios a răspuns (pentru Blamely):

Toate versiunile de linux sunt free