| MachineGame a întrebat:

am o mare problema cu sistemul meu, deci, am un Laptop Acer Ferrari One 200 si este mic si nu are Dvd writer...si am Windows 7 Home Premium original pe el, si vreau sa-i fac o copie de rezerva ca-mi-a zis sa-i fac daca vreau sa salvez windowsu pe un dvd, si nu prea stiu ce pasi trebuie sa urmaez adica trebuie sa cumpar un dvd writer portabil cu usb, nu? Si nu stiu cat are windowsu, adica cred ca imi trebuie in jur de 15 gb pe un dvd. Va rog sa ma ajutati ca nu ma mai inteleg cu el in ultima vreme si imi merge ca naiba. Funda + vot.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te agita cu back-up-ul. Este prea tarziu sa-l faci acum cand iti merge prost.
1. salvezi ce fisiere ai de salvat pe stick sau pe alt calc si apoi pe vreun dvd.
2. instalezi win de pe un dvd portabil.
Am de vanzare un dvd portabil daca te intereseaza : 135 ron.