| LoveIsLove4Ever a întrebat:

am o mare probleme. acum o luna am sters Windows 8.1 deoarece nu puteam sa imi instalez driverul pentru display. in locul lui am instalat Windows 7. m-am hotarat sa mai incerc Windows 8.1 inca odata si de aceasta data am ales Windows 8.1 vresiunea pe 64 de biti. cu aceasta versiune am reusit sa instalez driverul pentru display, au incepu ereorile Windows imi apareau in continuu ferestre CMD cu un fisier din c:\users\alexandruionut\appdata\temp\(nu stiu numele acestui folder erau niste numere)\mgusb.exe si cu greu am reusit sa il sterg dar dupa 3 secune acelasi fisier aparea din nou si acele ferestre apareau din nou. am hotarat sa fac un clean install la Windows si acum nu imi mai instaleaza display driverul. ce sa fac am incercat toate versiunile si nimic.

13 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

De ce te complici cu varianta pe 64 biti numnai tu stii. Windows 8.1 inca mai are probleme. Cauta si instaleaza Windows 8.0 pe 32 biti, (clean install), dar vezi sa ai driver-ul video pentru placa si varianta de sistem.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru horia2012):

Pai este greu de gasit un windows 8.0 si l-am incercat la liceu si nu am nici o idee despre cum sa il folosesc este foarte greu si eu sunt la un liceu de informaticadeci ar trebuisa inteleg imediat dar este foarte complicatsi nici nu pot sa gasesc lista cu toate aplicatiile

| horia2012 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Eu am Windows 8 si se gaseste usor. Il cauti pe net. Nu e greu de folosit. Aplicatiile se gasesc in meniul de Start (coltul stanga), plus ca poti sa instalezi un program gratis care iti transforma meniul de start in Windows 8 in cel de Windows 7.
Uite :
http://www.iobit.com/iobitstartmenu8.php

| LoveIsLove4Ever explică (pentru horia2012):

Pai mie imi place mai mult meniul de windows 8.1 asta e si problema nu gasesc acea sageata in coltul de jos stanga a ecranului care imi arata toate aplicatiile. dar acum mai am aprox. 1 ora si 30 de minute pana se termina descarcarea windows 8.0 pro x86 daca imi instaleaza driverul video iti dau o funda.

| horia2012 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

OK. Eu am de la NVIDIA de pe site-ul lor driver-ul. Cel original de pe CD-ul placii video nu era pentru W8.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru horia2012):

Eu am un AMD Radeon HD3000 de 1GB, 4GB RAM, Placa de baza MSI 760GM-P21, Chipset AMD 760G, CPU AMD Athlon 2 x2 3,4 GHz. eu sunt sigur ca suporta windows 8. am dreptate?

| horia2012 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Pentru placa ta de baza vezi aici de drivere, daca e asta:
http://www.nodevice.com/driver/760gm-p21-fx/get98682.html
Bagi codul de verficare si alegi driverele de care ai nevoie.
Pentru a instala Windows 8 procesorul e important.
Trebuie sa suport doua instructiuni importante SSE2 si NX.
Le au toate. SSE2 e precizat intotdeauna, NX il vezi cu programe de citit info sistem (Speccy.):
http://www.piriform.com/speccy/download
-driver-ul placii tale video:
http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/catalystlegacywin8.aspx

| LoveIsLove4Ever explică (pentru horia2012):

Procesorul meu are aceste seturi de instructiuni, driverul placii video s-a instalat cu succes sa vedem daca se instaleaza si la urmatorul clean install al windows ca masura de siguranta ai pastrat intro alta partitie un windows 7 deci daca imi spui ce se poate intampla daca procesorul nu are seturile de instructiuni iti dau funda.

| horia2012 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Au toate. Nu cred ca mai exista acum procesoare care sa nu aiba acele instructiuni. Crezi ca ai sa poti instala Windows 8 pe un calculator de acum 20 ani? Presupun ca ai instalat Windows-ul, odata ce ai instalat si driver-ul video.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru horia2012):

Da din fericire am putut instala driverul video cu succes. iti dau funda. ai o adresa de yahoo cred ca noi 2 ne vom intelege foarte bine la categoria tehnologie.

| horia2012 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Ok. Daca am sa te pot ajuta, nu e nicio problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te referi la driverul placii video si nu a display-ului.Tot ce s-a spus pana acum nu te ajuta cu nimic.Trimite-mi la fericire22@yahoo.com un e-mail.Te ajut eu.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru anonim_4396):

Da-mi accept pe yahoo