| SICAFLORIN a întrebat:

Am o problema cu calculatorul! Cand il pornesc imi da sa aleg un windows din cele doua. Dupa incepe o numaratoare inversa iar cand se termina nu mai apare nimic pe ecran(adica e negru) si ramane asa tot timpul. Dupa ce vad ca nu apare nimic dau restart de la unitate si se intampla acelasi lucru cu numaratoarea.Doar ca dupa ce ii dau restart a doua oara imi scrie ca am un program sau un sistem care blocheaza windowsul. Dupa mi se deschide normal. Dar eu vreau sa stiu ce as putea sa fac ca atunci cand il pornesc sa mi se deschida din prima? Apropo am windows xp. Mersi

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ata care sunt solutiile pentru DEVIRUSARE:

1. Descarcati Malwarebytes Anti-Malware. Scanati PC-ul rapid (sau complet daca nu functioneaza scanarea rapida) si stergeti la final infectiile gasite apasand Remove selected.

2.Descarcati Dr.Web Cureit! si scanati PC-ul:
http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=en

| onasis1961 a răspuns:

Raspuns ales

Http://www.2-viruses.com/remove-xp-home-security-2011
Iti da si codul de dezinstalare acolo :)

| blackrain a răspuns:

Bad news! e virusat complet calculatorul tau...da rau de tot. cred ca trebuie reinstalat windowsul