| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul. Am reinstalat windows 7 recent pe laptop. Totul este bine cu exceptia faptului ca cand deschid laptopul, dupa imaginea cu Lenovo(de la aceasta firma am laptop-ul) imi apare imaginea pe care scrie:
Windows Boot manager
"Choose an operating system to start, or press TAB to select a tool: Use the arrow keys to highlight your choice, then press ENTER. )
Windows 7
To specify an advanced option for this choise, press F8.
Seconds until the highlighted choice will be started automatically: 30
Tools: Windows Memory Diagnostics."

Aceasta nu este o problema grava, pentru ca apas enter pe "'WINDOWS 7" si intru in desktop, dar este enervanta. Dau funda pentru solutia care ma ajuta cel mai bine!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai ramasite in PC de la un vechi Windows, formateaza partitia aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai instalt windows 7 fara sa il stergi pe celalt vechi windows 7, instaleaza-l iar dand un format la hard, sau poti sa il stergi cu disk clean up cred, sau tot cu installerul, iti recomand prima metoda. Funda?

| Gax97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am folosit disk clean up, dar nu a sters vechiul windows. Cand vreau sa sterg windows-ul vechi imi apare mesajul:
"You need permission to perform this action
You require permission from SYSTEM to make changes to this folder"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logic,fa un installer cu windows 7 sau ceva si cand ajungi la partea de partiti il stergi de acolo...intelegi? Sau reinstalezi windows formatand driverul...