| jackie12345 a întrebat:

Am o problema cu laptopul! Il pornesc, apoi peste aproximativ 30-40 minute se restarteaz si imi vine tot ecranul albastru cu un scris alb pe el! De la ce poate fi si care este solutia?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. Du-te la service cu el, ca eu nu m-am dus si pana la urma... A murit ecranul laughing

| Frank51 a răspuns:

Ce service ma, se poate rezolva acasa, nu trebuie sa faci o gramada de drumuri la service. Cel mai probabil ai un crash la un device, poate fi oricare, camera web, microfonul, tastatura, atunci cand deviceul este folosit, daca ceva nu este in regula cu el(de ex un driver vechi) iti da crash si windowul afiseaza acel bsod. Solutia este sa gasesti deviceul problema si sa ii instalezi un driver mai nou.

Răspuns utilizator avertizat
| jackie12345 explică (pentru Frank51):

Imi apare o fereastra cu numele "setup wizard", si fundalul se face alb-negru. Poate fi asta problema?

| Frank51 a răspuns (pentru MrHello):

Ma, eu am patit pe pielea mea, imi dadea bsod de fiecare daca cand incercam sa ma conectez la internet prin wifi, pana am instalat ultimul driver. Deci problema poate fi de la orice device, si este o poveste lunga care nu poate fi dezbatuta in cateva comenturi.

| untu a răspuns:

Ce scria acolo pe ecran albastru? Daca e testul de memorie nu e nici o problema, sa apesi,, esc" pentru iesire! dac este altceva, este o problema cu hardisk (HDD) si trebuiesc schimbate cu altul nou la un service-ul autorizat!