| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu un prieten, tot timpul cand nu are ce face imi blocheaza skype-ul adica nu stiu cum face ca imi da close the program si nu vrea sa-mi spuna dar mi-a spus ca e o chestie din skype cum pot sa blochez si eu skype-ul cuiva adica sa ii dea close the program?

5 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Este posibil sa aiba un progam cu care iti controleaza calculatorul si cu care iti inchide ceea ce el vrea, cum la fel de bine iti poate sa vada toate conversatiile in timp real.

| onlyme2851 a răspuns:

E posibil sa iti fi trimis vreun programel tip keylogger, prin care iti cam controleaza pc-ul. Instaleaza-ti un program anti-malware si un antivirus bun.

| GoodLike2612 a răspuns (pentru onlyme2851):

Pai am avast si nu mi-a trimis nimic aa si am uitat sa mentionez ca il rugai sa ii blocheze cuiva skype-ul si nu poate daca e pe busy, invizibil etc si doar daca e pe conectat si l-am rugat sa il blocheze la unu care era pe conectat si vazut ca il bloca.Ciudat dar as vrea sa aflu cum face asta

| onlyme2851 a răspuns (pentru GoodLike2612):

Ia si Malware Anti-Malware, Avast am si eu si de obicei trimite numai cand e problema de virusi... Intreaba-l pana iti spune cum.

| ManiacKilleR a răspuns:

Sau poate te spameaza cu un program sau doar apasa repede adica te suna si apasa de multe ori pe apeleaza