| Adrian199931 a întrebat:

Am o problema, de curand am instalat pe laptop windows 8.1, dar cand deschid laptopul ma pune sa aleg cu ce windows sa pornesc(windous 7, windous 8.1). Ce pot face.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ce pot face? Alege cu care sa pornesti daca asa ai lasat ambele wind. Daca vrei sa ai doar un singur wind atunci trebuie sa faci instalarea din bios, adica pornesti butonul si apoi apesi pe tastele F... care o fi la tine pina ce intra in bios.Acolo alegi la boot de pe ce sa plece adica DVD sau HDD, sau stik ce ai tu.Deci vei alege dvd sau stik dupa caz si iesi din biso cu save adica tasta f10.Dar inainte de asta trebuie sa bagi Cd-ul in unitate sau stikul la locul lui. Apoi cind iesi din bios calc scaneaza tot ce are si te intreaba de instalare, tu urmezi pasii pina ajungi undeva unde ai ceva partitii.Acolo dai un refresh si delet la toate partitiile pina cind ramine doar una si apoi next next bla bla pina instalezi wind pe care doresti.Deci ceva de genul asta se procedeaza.Bine acolo la partitii daca vrei poti lasa doar o singura partitie asa cum recomand eu, pentru ca e cel mai bine sau iti poti face enspe mii de partitii asa cum fac unia sa fie ei mai cool, adica mai naspa.In continuare urmezi pasii si gata ai instalat fresh wind 8.1 care va merge struna.Bafta

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Formateaza cum trebuie.