| vertexdeNiaL a întrebat:

am o problema,ieri mi-au ajuns noile piese pentru pc (adica un pc intreg), l-am montat, am instalat windows ...merge foarte bine si este extrem de silentios. Dar problema mea apare in cs 1.6 pe steam, intru in el am fps 100 constant, dupa cateva minute imi scad fps-urile la 20-30 si iar urca la 100. Vreau sa mentionez ca problema asta o intampin doar in cs 1.6, am incercat gta samp, euro truck simulator, assasin's creed 2 si merge perfect.

Acestea sunt componentele:

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1283098/

Stiu ca nu este un pc foarte performant, dar pentru cs 1.6 ar trebui sa fie mai mult decat suficient pentru a avea 100fps constant, am incercat si cu "data execution prevention" din windows si sa selectez launcher-ul hl.exe din steamapps dar tot asa merge, nu stiu ce sa-i fac.

3 răspunsuri:
| Romb3r a răspuns:

Ai jocul piratat sau original? Daca este piratat, asta e cauza

| vertexdeNiaL explică (pentru Romb3r):

Pai este pe STEAM, chiar am precizat, deci clar ca este cumparat. Am o multime de prieteni care au jocul downloadat de pe net si pc-uri mult mai slabe si nu intampina aceasta problema.

| Romb3r a răspuns (pentru vertexdeNiaL):

Bravo.Problema este a Windows-ului.Jocul nu ruleaza foarte bine daca ai Win 7 sau 8. Pun pariu ca prietenii tai au Xp.Incearca sa pui la compatibility mode Win Xp Sp 3.Succes!